Otwarcie Sezonu Turystycznego

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na pierwszy w tym sezonie spacer turystyczny, który poprowadzą odPLOTowi przewodnicy. Start godz. 12.00, spotkanie przy ławeczce Druha Wacława Milke. Podczas spaceru przybliżymy sylwetki znanych płocczan, a w niektóre z postaci wcielą się nasi odPLOTowi przewodnicy.

Ponadto w godz. 14.00 – 17.00 na Placu Starego Rynku odbędzie się festyn dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W programie: dmuchane zjeżdżalnia, fotobudka, pokaz baniek mydlanych i animacje dla rodzin z dziećmi. W związku z tym, że wydarzenie to symbolicznie otwiera sezon turystyczny w naszym mieście, będziecie mogli odwiedzić stoiska zorganizowane przez płockie instytucje i zapoznać się z ich ofertą.  Wśród wystawców między innymi Płocki Ogród Zoologiczny, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Straż Miejska, Policja, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Wodociągi Płocka czy Książnica Płocka.

Na starówce gości również 30-metrowe koło widokowe, z którego można zobaczyć niepowtarzalny, rozpościerający się widok na nasze miasto.

Zapraszamy serdecznie